Ice&Fun Home page
Łyżwiarstwo


Jazda na łyżwach to idealny sposób na aktywny tryb życia. Łyżwiarstwo to sport, dzięki któremu zachowasz ogólną sprawność fizyczną i kondycję. To sport, który kształtuje idealną postawę ciała. Jazda na łyżwach poprawia koordynację ruchu, wzmacnia tężyznę fizyczną, dodaje świeżego, zdrowego i estetycznego wyglądu. Ponadto świetnie dotlenia organizm i rozwija mięśnie. Podczas 60-minutowej rekreacyjnej jazdy na łyżwach możesz stracić do 800 kalorii.

Łyżwiarstwo figurowe przynosi świetne efekty nie tylko ciału. Poprawia również sprawność mózgu. Szczególnie u dzieci. Nauka jazdy na łyżwach sprzyja powstawaniu nowych połączeń nerwowych w korze mózgowej. A od nich zależą takie cechy jak m.in. zdolność koncentracji czy zapamiętywania. W trakcie nauki jazdy na łyżwach dziecko m.in.: uczy się zapanować nad koordynacją całego ciała.
Łyżwiarstwo to sport towarzyski. Prawdą jest, że najłatwiej jazdy na łyżwach uczy się dzieci. Jednakże w każdym wieku można spróbować i nauczyć się jeździć na łyżwach - zgrabnie i z gracją. Nigdy nie jest za późno. Nauce jazdy na łyżwach pomocna może być jazda na rolkach. A na pewno doświadczony, wykwalifikowany trener.

Zobacz: Renata Aleksander

Zobacz Galerię