Ice&Fun Home page
Ice & Fun - Renata Aleksander


Założycielem, właścicielem, trenerem koordynatorem a także animatorem Ice & Fun jest Renata Aleksander.

Moja przygoda z łyżwiarstwem rozpoczęła się gdy miałam 4 lata. Wtedy mój tata - hokeista - zabrał mnie po raz pierwszy na łyżwy.
Swoją łyżwiarską karierę rozpoczęłam jako solistka, a nastepnie jeździłam w parach sportowych.

Dzięki swoim sukcesom zasiliłam szeregi sportowców narodowej reprezentacji Czechosłowacji. Listę swoich sukcesów uzupełniałam uzyskując kilkakrotnie tytuł mistrzyni Słowacji i v-ce mistrzyni Czechosłowacji.

Studia wyższe ukończyłam na Uniwersytecie w Bratysławie na wydziałach: Filologii Rosyjskiej oraz Wychowania Fizycznego i Sportu,na kierunku Pedagogiki. Jednocześnie kształciłam się na wydziale Wychowania Fizycznego i Sportu, specjalizacja - trener łyżwiarstwa figurowego. Na wszystkich kierunkach uzyskując tytuł magistra.

Na studiach moim promotorem był światowej sławy prof. Ivan Mauer, który jako jeden z nielicznych zajął się badaniami nad motoryką łyżwiarzy. Jego uczniowie, w tym ja, aktywnie brali udział w tych badaniach. W czasie studiów spędziłam jeden semestr w Rosji, gdzie doskonaliłam język rosyjski. Również w czasie kariery akademickiej trenowałam młodych łyżwiarzy.

Mniej więcej w tym samym momencie dołączyłam do grupy aktorów, w której tańczyłam przez sześć lat. To chwilowe odejście od łyżwiarstwa zaowocowało późniejszym angażem do musicalu "Fotograf".

Po ukończeniu studiów zgłosiłam się na konkurs eliminacyjny do najlepszej na świecie rewii na lodzie Holiday on Ice www.holidayonice.com. Z rewią tą, jak się później okazało, związałam się na dziesięć lat. W tym czasie występowałam z najlepszymi łyżwiarzami,takimi jak: Katarina Witt, Claudia Leistner, Norbert Schram.

Dzięki współpracy z rewią miałam okazję brać udział w wielu produkcjach telewizyjnych: w jednym z francuskich programów partnerowałam Johnowi Travolta na lodzie, występowałam z Lisą Stansfield i piosenkarką Sandrą. W Niemczech natomiast, także za pośrednictwem Holiday on Ice, brałam udział w pokazie mody na lodzie.

Po blisko dziesięcioletniej karierze w rewii zamieszkałam w Warszawie, gdzie kontynuowałam pracę trenera. Dla poszerzenia wiedzy uzyskałam Certyfikat Instruktora aerobiku w Akademii Ruchu Tańca i Mody.

Obecnie prowadzę klub sportowy Ice & Fun w Warszawie w którym szkolę dzieci,młodzież i dorosłych zarówno w zakresie łyżwiarstwa figurowego jak i tańca. Organizuję obozy sportowe i imprezy na lodzie. Wcześniej przez prawie 10 lat wspólnie z Jackiem Tascherem organizowałam i prowadziłam zajęcia w zakresie łyżwiarstwa figurowego, tańca.

W latach 2007 i 2008 otrzymałam od firmy Rochstar www.rochstar.pl i TVP2 propozycję współpracy przy tworzeniu telewizyjnego show "Gwiazdy tańczą na lodzie". W okresie tym byłam trenerem takich gwiazd jak: Przemysław Saleta, Rafał Mroczek, Piotr Zelt, Olga Borys, Katarzyna Glinka, Anna Popek, Zygmunt Chajzer, Ewa Sonnet, Jarosław Kret, Maria Sadowska, Przemysław Babiarz, Beata Sadowska, Christine Bien, Ewelina Serafin. W II edycji trenowałam: Weronikę Książkiewicz, Roberta Rozmusa, Anetę Florczyk, Marka Kościkiewicza, Marcina Janos–Krawczyka, Aleksandrę Szwed, Roberta Moskwę, Tomasza Iwana, Katarzynę Pietras, Karolinę Nowakowską ,Marcina Roja, Małgorzatę Pieczyńską.

W III edycji zostałam zaproszona jako Juror programu Gwiazdy Tańczą na Lodzie. Bardzo ciekawe doświadczenie w składzie jurorskim wspólnie z wokalistką Dodą, z modowym ekspertem Tomkiem Jacykowem, sportowym redaktorem i komentatorem Włodzimierzem Szaranowiczem.

W latach 2011/2012 byłam wybrana do składu ekspertów łyżwiarskich jako główny trener uczestników zagranicznej edycji Gwiazdy Tańczą na Lodzie w Atenach/Grecja.

W latach 2013 /2014 zostałam zaproszona do współpracy w projekcie Zimowy Narodowy organizowany przez Stadion Narodowy i firmę Testa Communication.

Na lodowisku SN organizowałam, koordynowałam i realizowałam wszystkie aktywności sportowe związane z łyżwiarstwem.

W latach 2014 /2015 ICE & FUN została ponownie wyróżniona i jako jedyna organizuje, koordynuje naukę na łyżwach w projekcie Zimowy Narodowy.

Realizujemy również naukę jazdy na łyżwach w projekcie Zima w Mieście w okresie ferii zimowych a nadto realizujemy program nauki poszczególnych elementów łyżwiarskich, animacji i aktywności sportowej dla dzieci .W projekcie Zimowy Narodowy funkcjonuje stoisko szkółki łyżwiarskiej ICE&FUN.

Łyżwiarstwo figurowe jest nierozłączną częścią mojego życia. Wypełniło całkowicie mój obszar pracy zawodowej.
Jest moją pasją i hobby. I Tobie mogę pomóc pokochać ten piękny sport.

Od początku istnienia ICE&FUN jesteśmy zapraszani do organizacji i realizacji ceremonii otwarcia nowopowstających lodowisk w całej Polsce ( Grodzisk Mazowiecki, Izabelin, Mińsk Mazowiecki, Skierniewice, Piaseczno, Góra Kalwaria, Konstancin i inne ) gdzie naszymi łyżwiarskimi pokazami staramy się zarazić pasją do tego pięknego sportu jakim jest łyżwiarstwo figurowe.
Naszą pasję przekazujemy również na organizowanych przez nas obozach rekreacyjno -sportowych dla dzieci i dorosłych. Jeżeli chcecie poczuć piękno tego sportu to przyłączcie się do nas , do ICE & FUN.

TYLKO Z ICE&FUN OTRZYMASZ ŁYŻWIARSKI FUN!!!

ZAPRASZAM
Renata Aleksander